Két ígéretes kutatási területre írt alá koncessziós szerződést a Mol Rt. A pakisztáni állammal kötött megállapodás értelmében a Margala és Margala Észak blokkok a Mol 100 százalékos tulajdonába kerülnek, később azonban legalább 15 százalék erejéig helyi partnert fognak bevonni társként. Az 1387 és 1562 négyzetkilométeres területek a főváros, Iszlámábád közelében helyezkednek el, ott, ahol a már termelő Potwar-medence is van. A kutatás költségei az első két évben előreláthatólag 2,1 millió dollárt fognak kitenni. A Mol a szintén közeli Tal-terület operátoraként már jelen van Pakisztánban, és mint Áldott Zoltán, a kutatás-termelés divízió igazgatója elmondta, a mostani mezők megszerzése is bizonyítja, hogy a Mol számára az egyik legfontosabb stratégiai célország Pakisztán.
A magyar olajcég stratégiai és üzletfejlesztési ügyvezető igazgatója, Alács Lajos eközben a Reutersnak adott interjújában elmondta: a társaság a következő évben lépéseket tesz azért, hogy akár néhány száz millió dollár értékű akvizíciót is végrehajthasson a kitermelés területén, a legnagyobb esélylyel Oroszországban. Megemlítette ugyanakkor Pakisztánt és Ománt is mint az akvizíció lehetséges célországát. A Mol-vezetőt nem aggasztja az emelkedő eladósodottság sem, hiszen a saját tőke 40 százalékára rúgó hitelfelvételi korlát akár további több milliárd dolláros forrásbevonásra is lehetőséget adhat.
