Az indiai kormány segít a Molnak partnert találni esetleges ottani beruházásokhoz – mondta el Göncz Kinga külügyminiszter hétfőn az MTI-nek. A miniszter asszony a Mol képviselőinek kíséretében Murli Deora kőolaj- és földgázügyi miniszterrel és több indiai iparági cég képviselőjével találkozott, akikkel megtárgyalták, milyen szerepet vállalhat a Mol az indiai olaj- és földgázlelőhelyek kitermelésében. Áldott Zoltán vezérigazgató-helyettes ezzel kapcsolatban elmondta, hogy India földgáz- és olajkészlete sokkal kevésbé feltárt, mint például Magyarországé, ezért vannak az országban jelentős kutatási lehetőségek a Mol számára. A magyar olajcégnek Oroszországban, Kazahsztánban, a Perzsa-öböl térségében és Pakisztánban már van kutató-feltáró és kitermelő tevékenysége.
