BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indiában tárgyal a Mol

2006. november 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az indiai kormány segít a Molnak partnert találni esetleges ottani beruházásokhoz – mondta el Göncz Kinga külügyminiszter hétfőn az MTI-nek. A miniszter asszony a Mol képviselőinek kíséretében Murli Deora kőolaj- és földgázügyi miniszterrel és több indiai iparági cég képviselőjével találkozott, akikkel megtárgyalták, milyen szerepet vállalhat a Mol az indiai olaj- és földgázlelőhelyek kitermelésében. Áldott Zoltán vezérigazgató-helyettes ezzel kapcsolatban elmondta, hogy India földgáz- és olajkészlete sokkal kevésbé feltárt, mint például Magyarországé, ezért vannak az országban jelentős kutatási lehetőségek a Mol számára. A magyar olajcégnek Oroszországban, Kazahsztánban, a Perzsa-öböl térségében és Pakisztánban már van kutató-feltáró és kitermelő tevékenysége.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet