Annak ellenére, hogy a délelőtt folyamán 262 forint körül ingadozott az euró jegyzése a bankközi devizapiacon, a forint mégis jó napot zárt kedden. Az uniós deviza árfolyama ugyanis napközben 260 forint alá is benézett, amire már jó ideje nem volt példa. Piaci szereplők szerint ennek az volt az oka, hogy ismét megjelent az az euróvásárló, aki hétfőn nagyobb mennyiségben vett a devizából, de miután kedden látta, hogy az árfolyam nem megy feljebb, elkezdte zárni a pozíciót. Az eladások eredményeként a kurzus 259,80/90 forintig süllyedt, ez a szint azonban erős ellenállásnak bizonyult, így a délután folyamán 260–260,50 forintos sávban zajlott a kereskedés. A forint erősödött a dollárral szemben is, amelynek jegyzése 205 forint alá süllyedt. A jegyzésekre egyébként a költségvetési keretszámok délutáni publikálása nem volt hatással, tekintettel arra, hogy az elemzők már ismerték őket.
Az Államadósság Kezelő Központ keddi aukcióján a 3 hónapos futamidejű papírokból 25 milliárd, a 6 hónapos kincstárjegyekből 30 milliárd forintos csomagot kínált fel, amelyekre 86,6 milliárd, illetve 87,2 milliárd forint értékben adtak be ajánlatot. Előbbi papír esetében az átlaghozam 8,12, utóbbinál pedig 8,29 százalék lett.
A másodpiacon vegyesen alakultak a referenciaértékek: a rövid oldalon nem történt változás, vagyis mindhárom kincstárjegy hozama stagnált, ezzel szemben az éven túli lejáratoknál 7–10 bázisponttal apadtak a hozamok. A 8 százalékos jegybanki alapkamat ellenére minimálisan emelkedett az MNB-nél lévő kéthetes betétállomány, a lejáró 373 milliárd forint helyett 399 milliárd forintot helyeztek el, amivel az összérték 828 milliárd forintra emelkedett.
