BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavasztól új helyen a Budapesti Értéktőzsde

2006. október 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövő március közepén új helyre költözik a Budapesti Értéktőzsde, miután az Orco Property Group tulajdonában lévő Vörösmarty téri „tőzsdepalota” a tervezett felújítás után luxusmárkákat árusító exkluzív üzleteknek ad majd otthont. A BÉT a múlt héten már alá is írta a hosszú távú szerződést az Andrássy út 93. szám alatt található, Ray Rezső által tervezett volt Herzzog-palota mintegy 1300 négyzetméteres hasznos alapterületének kibérlésére. A költözés valójában nem jelent sem megtakarítást, sem többletköltséget a börze számára, mivel a bérelt alapterület és az ehhez kapcsolódó díjak is hasonló nagyságrendet képviselnek mindkét helyen – mondta a NAPI Gazdaságnak Véner András, a BÉT vezérigazgató-helyettese. Az – mivel a tárgyalások jelenleg is zajlanak az Orcóval – egyelőre még nem tisztázott, milyen feltételekkel mond le a BÉT a belvárosi ingatlanban található tőzsdeterem örökös használati jogáról, amelyet megalakulásakor, még 1990-ben kapott a magyar államtól. A feltehetően a március 15-ei hosszú hétvégére időzített költözés az ígéretek szerint nem okoz majd fennakadást a kereskedésben.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet