Legkorábban is csupán október végén derülnek ki a múlt héten bejelentett, még az ÁPV Rt. kezében lévő Mol-csomag értékesítésének részletei. Egyelőre csupán a keretfeltételek ismertek: az értékesítés során elsőbbséget élveznek a hazai kisbefektetők, és a tranzakcióra, amelynek során kárpótlási jegyeket is fel lehet használni, legkésőbb karácsonyig sor kerül. E feltételek a korábbi tapasztalatok alapján kedvező beszállási lehetőséget biztosítanak a kisbefektetőknek.
Szakértők szerint a lehetséges kedvezmények között szerepelhet a halasztott fizetés, illetve szóba jöhet a diszkontáron történő értékesítés is. Herczenik Ákos, a Takarékbank elemzője a NAPI Online-nak a tranzakció kapcsán kiemeli: az olajpapírok jelenleg nyomott áron forognak, ami jó beszállási pont lehet a kisbefektetők számára, különösen a várhatóan piaci ár alatti kibocsátásra és az egyéb kedvezményekre való tekintettel. A piaci áron mintegy 38 milliárd forint értékű csomag nagy falat lehet a hazai kisbefektetőknek, így szinte biztosra vehető, hogy más befektetői csoport is vásárolhat majd. Háda Bálint, a Quaestor pénzügyi elemzője a Mol-tranzakció kapcsán hangsúlyozza, hogy a piaci környezet a következő hónapokban várhatóan nem lesz kedvező az olajcég számára, ami a rövidebb távon gondolkodó spekulatív magánbefektetői tőkét visszatarthatja a jegyzéstől. A Molban jelenleg egyre kevesebb a story, ráadásul az olajszektor világszerte gyengén teljesít. E tényezők, valamint a nemzetközi tőkepiacok bizonytalanságai a hosszabb távú befektetők egy részét is visszatarthatja a vásárlástól.
