BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Valószínűleg a Barré lesz a horvát Pliva

2006. október 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy féléves egymásra licitálás után úgy tűnik végéhez érkezett a kelet-közép-európai régió legnagyobb gyógyszergyáráért, a horvát Pliváért vívott felvásárlási harc. A Reutersnek nyilatkozó Damir Polancec horvát miniszterelnök-helyettes ugyanis kijelentette, hogy az állam kezében lévő 18 százalékos részesedést szívesen eladnák az Barr Pharmaceuticals Inc. gyógyszergyárnak. Amennyiben a tranzakció létrejön, úgy a másik kérő, az izlandi Actavis annak ellenére hoppon maradhat, hogy vételi opciókkal együtt több mint 20 százalékot vásárolt már a tőzsdén a Plivából. A Barr mellett szól az is, hogy az október 11-éig érvényes legmagasabb vételi ajánlatot a cég tette – részvényenként 820 kunát (mintegy 2,6 milliárd dollár) –, ráadásul a horvát gyógyszercég menedzsmentje is inkább őket támogatja, a nyár folyamán többször is kifejtették: a két társaság tevékenysége nagyszerűen kiegészíti egymást. A Pliva a Barr európai tevékenységének – az amerikai társaság még nincs jelen kontinensünkön – a központja lehetne – mondta júniusban a Pliva vezérigazgatója. Az Actavis márciusban tett első felvásárlási ajánlatát, amelyben a Pliváért részvényenként 570 kunát (1,6 milliárd dollár), a háromhavi forgalommal súlyozott átlagárnál mintegy bő harmaddal többet adtak volna, a cégvezetés kevésnek találta, sőt ellenségesnek titulálta.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet