BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Második forduló a gáztározótenderen

2006. október 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az E.On Földgáz Storage és a Mol is túljutott a gáztározótender első fordulóján – tájékoztatta az MTI-t az MSZKSZ Biztonsági Földgáztároló Zrt. vezérigazgatója, Debreceni Ferenc. A második fordulóban már csak ez a két cég versenyezhet a mintegy 100-150 milliárd forintosra tervezett beruházásért. A pályázat lezárulta november 30-án várható, a nyertessel a szerződést várhatóan az év végéig kötik meg. A gáztározónak 1,2 milliárd köbméteresnek kell lennie, ezt az E.On meglévő gáztározóinak bővítésével, a Mol új tározó építésével oldaná meg. A megvalósítás várhatóan 2010-ben zárul le.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet