Az E.On Földgáz Storage és a Mol is túljutott a gáztározótender első fordulóján – tájékoztatta az MTI-t az MSZKSZ Biztonsági Földgáztároló Zrt. vezérigazgatója, Debreceni Ferenc. A második fordulóban már csak ez a két cég versenyezhet a mintegy 100-150 milliárd forintosra tervezett beruházásért. A pályázat lezárulta november 30-án várható, a nyertessel a szerződést várhatóan az év végéig kötik meg. A gáztározónak 1,2 milliárd köbméteresnek kell lennie, ezt az E.On meglévő gáztározóinak bővítésével, a Mol új tározó építésével oldaná meg. A megvalósítás várhatóan 2010-ben zárul le.
