BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napi maximumon adták a Molt

2006. október 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bizonytalan piaci hangulatban meglehetősen szerencsés kötésben vált meg a Mol-menedzsment egy része az ösztönző program részeként kapott 345 ezer 126 részvényéből 135 ezer 647 darabtól. A tőzsdei kötéslistában kevesebb mint fél órával a nyitás után született 178 ezer 945 darabos üzletkötésnek ez valószínűleg része lehetett. Az árfolyam 19 725 forint volt, amely egyben a napi maximumot is jelentette. A molosok az OTP-t mint befektetési szolgáltatót vették igénybe az üzlethez.
A részvények eladására a társaság bejelentése szerint a vezetők kötvényekre felvett hitelének törlesztése céljából került sor, de nem minden kedvezményezett adott el részvényt, és egyikük sem adta el összes megkapott papírját. A „renegátok”, akárcsak tavaly, Csányi Sándor, az igazgatóság elnöke és Akar László igazgatósági tag voltak, akik összes megkapott részvényüket megtartották. Igaz, ők a tavaly megtartott részvényeiket azóta már mind eladták. Ugyanakkor mindegyik vezető jelentős mennyiséget meg is tartott, ráadásul megmaradt kötvényeik révén amúgy is érdekeltek a részvényárak emelkedésében.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet