BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartanak a Mol–Gazprom tárgyalások

2006. szeptember 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csütörtökön Moszkvában járt Hernádi Zsolt, a Mol Rt. elnöke, aki a Gazprom alelnökével, Alekszandr Medvegyevvel tárgyalt. A tárgyalások témája az olaj- és gázágazatban lehetséges hosszú távú együttműködés volt – írja az orosz nagyvállalat közleménye. A szűkszavú dokumentum valószínűleg arra a múlt heti hírre utal, amely szerint a Mol részt vehet az orosz–török Kék Áramlat gázvezeték tervezett balkáni és közép-európai meghosszabbításának megvalósításában is. Ezt múlt csütörtökön közölte az Interfax az orosz Gazprom vezető tisztségviselőire hivatkozva. Korábban csak az volt eldöntött tény, hogy a Gazprom és a Mol közös projektvállalata ez év végéig felméri a Fekete-tenger alatti Kék Áramlat gázvezeték balkáni és közép-európai megtoldásának megvalósíthatóságát, kidolgozva az erre vonatkozó, s a magyarországi gáztárolókra is kiterjedő tanulmányt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet