Csütörtökön Moszkvában járt Hernádi Zsolt, a Mol Rt. elnöke, aki a Gazprom alelnökével, Alekszandr Medvegyevvel tárgyalt. A tárgyalások témája az olaj- és gázágazatban lehetséges hosszú távú együttműködés volt – írja az orosz nagyvállalat közleménye. A szűkszavú dokumentum valószínűleg arra a múlt heti hírre utal, amely szerint a Mol részt vehet az orosz–török Kék Áramlat gázvezeték tervezett balkáni és közép-európai meghosszabbításának megvalósításában is. Ezt múlt csütörtökön közölte az Interfax az orosz Gazprom vezető tisztségviselőire hivatkozva. Korábban csak az volt eldöntött tény, hogy a Gazprom és a Mol közös projektvállalata ez év végéig felméri a Fekete-tenger alatti Kék Áramlat gázvezeték balkáni és közép-európai megtoldásának megvalósíthatóságát, kidolgozva az erre vonatkozó, s a magyarországi gáztárolókra is kiterjedő tanulmányt.
