BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leminősítette az Erste a Molt

2006. szeptember 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felhalmozásról tartásra minősítette át a Molt és az PKN Orlent az Erste elemzője, miközben az OMV és a Unipetrol vételen van. A Mol esetében az elemző a részvény célárát is jelentősen csökkentette: a korábbi 26 050 forint helyett ez már csupán 22 800 forint. A negatív megítélés magyarázataként a még mindig bizonytalan akvizíciókat nevezi meg az elemző. A magyar olajtársaságnak egyedüli közeli célja az INA-részesedés növelése, de még ott is minden bizonytalan.
A NIS-privatizációban pedig – ahol a Wirtschaftsblatt szerint az OMV is indulni készül, erre készteti 2010-ig szóló növekedési stratégiája – a hazai cég csak egyike lehet az esélyeseknek. Pletscher Tamás elemző szerint viszont a Rompetrol még jobb célpont lehetne.
A régi versenytárs OMV-t, úgy tűnik, most jobban szeretik az elemzők (igaz, a múlt héten a Morgan Stanley éppen a Molt választotta favoritnak), többen, így a Merrill Lynch is vételre ajánlja a részvényt, igaz, ebben lehet némi szerepe az elmúlt időszak áresésének. Az osztrák olajtársaság a NIS mellett várhatóan a Pakistan Petroleum privatizációjánál is versenytársa lesz a Molnak, miközben az elemzők szerint még a Petrom átalakításának sikeressége sem teljes.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet