BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bejegyezték a Mol alaptőke-emelését

2006. szeptember 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol pénteken bejelentette, hogy a cégbíróság bejegyezte alaptőke-emelését. A cég alaptőkéje ezzel a korábbi 108 milliárd 985 millió 250 ezer 578 forintról 109 milliárd 330 millió 376 ezer 578 forintra nőtt. Az igazgatóság szeptember 7-én határozott az alaptőke-emelésről, 194 darab kötvény átváltása miatt 345 ezer 126 részvényt bocsátottak ki 5621 forint kibocsátási áron. Ezeket a részvényeket a cégbírósági bejegyzést követően az igazgatósági tagok és felső vezetők kapják meg korábban jegyzett kötvényeikért cserébe. A részvényekkel várhatóan október 2-ától lehet kereskedni a Budapesti Értéktőzsdén.
A Morgan Stanley elemzői szerint a Gazprom és a Neste Oil mellett a Mol az egyik legvonzóbb olajpapír, annak ellenére, hogy a finomítói marzsok jelenleg eléggé beszűkültek. A Mol ugyanis a lassan általánosan egy számjegyű P/E értéken forgó európai finomítók közül is a legolcsóbb 7-es P/E értékével, ráadásul az egyetlen, amelyben nincsen jelentős állami vagy családi tulajdon.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet