Jelenleg bejegyzés alatt van a Mol-Russ Kft., amely a Mol 100 százalékos leányvállalataként önállóan is részt akar venni olyan aukciókon, amelyeken új, nyugat-szibériai mezők kutatási-kitermelési jogát adják el – idézte az MTI Fasimon Sándort, a Mol oroszországi képviselet-vezetőjét. Az orosz Gazprom vezető tisztségviselői csütörtökön Moszkvában ugyanakkor közölték, hogy a Mol részt vehet az orosz–török Kék Áramlat-gázvezeték tervezett balkáni és közép-európai meghosszabbításának megvalósításában is.
Az orosz Interfax hírügynökség pedig arról tudósított, hogy Bogdan Budzuljak szállítási és tárolási osztályvezető szerint a magyar olajcéget beruházóként és fogyasztóként egyaránt be fogja vonni a Gazprom a Kék Áramlat meghosszabbításába, és a magyar cég Törökországban finanszíroz majd csőfektetést, és tovább a Balkánon is. Azt is hozzátette ugyanakkor, hogy a Kék Áramlat jelenlegi évi 16 milliárd köbméteres kapacitását valószínűleg mégsem duplázzák meg, hanem csak felével növelik majd a Fekete-tenger alatt. A csak részben új hírek – Alekszej Miller, a Gazprom vezére már egy hete beszámolt arról, hogy a Mollal közös vállalatuk az év végéig kidolgozza a Kék Áramlat megvalósíthatósági tanulmányát – mind azt támasztják alá, hogy a Mol–Gazprom együttműködés erősödhet – ehhez valószínűleg hozzájárult Gyurcsány Ferenc miniszterelnök Putyin elnöknél tett hétfői látogatása is.
A Mol eközben egyike lett azon négy „előminősített” társaságnak, amelyek indulhatnak a Pakistan Petroleum (PPL) 51 százalékos részvénycsomagjának privatizációs tenderén – írja a Reuters Farkas Ferencre, a Mol alelnökére hivatkozva. Ehhez a magyar olajtársaság egy partner segítségét kívánja igénybe venni.
