BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tisztességes ajánlat a Novotrade-piacon

2006. szeptember 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A törvényi szabályozás miatt – csak így kerülhet birtokon belülre – a kötelező nyilvános vételi ajánlatot kedden ugyan benyújtotta a felügyelethez a Novotrade-részvényekre az új nagytulajdonos, a 70 százalékot birtokló Genesis Capital Management, de valójában nem szeretne vásárolni a részvényekből. A tőkepiacon szokatlan módon az ajánlat szövegében a befektető maga hívja fel a részvényesek figyelmét arra, hogy a 180 napos forgalommal súlyozott 477 forintos árfolyamon ne adják oda neki részvényeiket. A Novotrade ugyanis, amennyiben megépíti a tervezett napelemgyárat, folyamatosan nyereséget termel majd, és bár – mint írja – a siker nem garantálható, de az üzem létrehozása a jelenlegi ajánlati árnál magasabb részvényárat eredményezhet. A Genesis ráadásul még a tőzsdei jelenlétről sem akar lemondani, tehát a papírok likviditása is biztosított. A Novotrade igazgatósága sem javasolja a részvények eladását, bár az ajánlott összeg a tervezett portfóliótisztítás utáni egy részvényre jutó sajáttőke-érték környékén van, a menedzsment is a pozitív kilátások miatt tartja magasabbra a cégértéket. A kurzus tegnap ugyan 11 százalékkal, 900 forintra esett, de ez inkább azzal a spekulációval van összefüggésben, ami egy hónap alatt 500 forintról ezer forint fölé hajtotta a jegyzést.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet