BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tüntetőleg esett a BUX

2006. szeptember 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Enyhe pesszimizmus jellemezte tegnap a Budapesti Értéktőzsde kereskedését: az index 450 pontos mínuszban is járt, végül azonban csupán 276 pontos csökkenéssel fejeződött be a részvények adásvétele. A 22,5 milliárd forintos forgalom közepesnek volt mondható.
A legnagyobb értékben a mostanában megszokott módon az OTP részvényével kereskedtek, a bankpapír forgalma közel fele volt a teljesnek. Az árfolyam az előző napi erősödés után újra visszaesett, és 6880 forinton, 1,7 százalékos csökkenéssel zárt. A Mol-kereskedés még nagyobb, 2,3 százalékos esést hozott, az olajrészvény árfolyama kereken 21 ezer forinton állt meg a nap végén. Az előző napon rosszabbul szereplő gyógyszerrészvények viszont tegnap teljesítettek jobban: a Richter nem esett tovább, az Egis 1 százalékos emelkedéssel pedig szinte teljesen korrigálta az előző napi csökkenést.
A kisebb részvények piacán szintén pesszimista hangulat uralkodott. Különösen rosszul szerepeltek az ingatlantársaságok, a Fotex és a Graphisoft Park részvényei. Előbbi 3,4 százalékkal, 622, utóbbi 3,6 százalékkal, 882 forintra esett vissza. Még ennél is nagyobb zuhanás következett be az Elmű piacán, igaz, itt a forgalom meglehetősen kicsi volt, miközben az Émász több mint 40 milliós forgalom mellett csupán 1,3 százalékos csökkenést szenvedett el. Az Állami Nyomda részvényei ellenben a trenddel szemben mentek, a kurzus több mint 3 százalékkal, 5850 forintra javult.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet