Három leányvállalat létrehozásáról és a tevékenységek ebbe való delegálásáról hoz majd döntést az Elmű és az Émász szeptember 28-ára összehívott rendkívüli közgyűlése. A tegnap közzétett közgyűlési előterjesztések szerint – amelyek a két cég nevétől eltekintve nem sokban különböznek egymástól – az RWE többségi tulajdonában lévő cégek elosztóhálózati tevékenységüket a törvényi előírásoknak megfelelően a Émász DSO, illetve Elmű DSO H Elosztóhálózati Kft.-re ruházzák át, a tevékenység ellátásához szükséges eszközökkel együtt. Az eszközök apportja adómentes, így azok felértékelése a jelek szerint nem okoz többletköltséget a cégeknek.
A hálózati szolgáltató tevékenység és az ügyfélszolgálati tevékenység egyaránt közös alapítású cégbe kerül át, ezek neve Elmű–Émász Hálózati Szolgáltató és Szerelő Kft., illetve Elmű–Émász Ügyfélszolgálati Kft. lesz. A jogügylethez a Magyar Energia Hivatal jóváhagyása is szükséges.
