Az RWE-s áramszolgáltatókat követően tegnap a Démász is bejelentette, hogy hamarosan – október 16-án – rendkívüli közgyűlést tart. A közgyűlésen – még bőven a nyilvános ajánlat lezárulta előtt – a részvényesek szavazhatnak majd többek között a tőzsdei kivezetés kezdeményezéséről is, ami háromnegyedes többséget igénylő kérdés. Hasonló arányban kellene megszavazniuk a részvényeseknek a napirendek többségét képező alapszabály-módosításokat, amelyek mindegyike valamilyen jogszabályi változásnak való megfelelés miatt szükséges. Ezek közül a társasági törvénynek és a tőkepiaci törvénynek való megfelelés tűnik kevésbé jelentősnek, annál fontosabb viszont a villamosenergia-törvénynek való megfelelés. Ez a jogszabály ugyanis a társaság tevékenységeinek szétválasztását írja elő 2007. július 1-jéig, amikorra a hazai árampiacon elvileg teljessé válik majd a verseny. A közgyűlésen ezeket a kérdéseket csupán feltételesen szavazzák majd meg, mivel még mindig nem dőlt el, hogy a hálózati eszközök ezzel kapcsolatosan szükséges felértékelése után meg kell-e fizetni a 4 százalékos szolidaritási adót. Erre az átalakításra valószínűleg csak akkor kap felhatalmazást az igazgatóság, ha adómentesen végrehajtható.
