A tavalyi évhez hasonlóan ismét 100 millió forintos keretösszegű állami támogatásra pályázhatnak a Budapesti Értéktőzsdére készülő vállalkozások. A Gazdasági és Közlekedési Minisztériumhoz november 17-ig folyamatosan lehet beadni – az elbírálás is folyamatos – a kérvényeket, amelyek alapján a tőzsdei bevezetés igazolt költségeinek 50 százalékát, maximum 100 ezer eurót, jelenleg mintegy 27 millió forintot kaphatnak végleges juttatásként a jelentkezők. (Egy szerény tőzsdei bevezetés mintegy 20-25 millió forintba kerül, de a kis- és közepes méretű cégeknek emellett több tíz millió forintot kell költeniük arra is, hogy valóban tőzsdeképessé tegyék vállalatukat.) Az idén már nemcsak hazai társaságok jelentkezhetnek támogatásért, hanem bármely, az európai gazdasági térség valamely tagállamában székhellyel rendelkező cég is, amely a pályázat benyújtását megelőzően csatlakozott a BÉT által létrehozott Tőzsdeképes Cégek Klubjához. A pénz azonban csak akkor jár, ha a tőzsdeaspiráns által kibocsátott részvények 2007. június 1. napjáig bevezetésre kerülnek a BÉT-re, és a társaság vállalja, hogy a bevezetést követően legalább 2 évig ott is marad.
Az utóbbi kitétel, a tavalyi pályázatoknál meghatározott október elsejei bevezetési határidő miatt bukik el várhatóan az egyik tavalyi nyertes is. 2005-ben ugyanis négy cég, az Állami Nyomda, a TvNetWork, a Bookline, és a Genex nyert el ilyen támogatást, amelyek közül azonban csupán az első három részvényei forognak a tőzsdén. A Genex eddig még nem tette meg a szükséges lépéseket a bevezetéshez, igaz, információink szerint ettől függetlenül a klíma- és hűtéstechnikai berendezéseket forgalmazó társaság nem tett le véglegesen arról, hogy papírjaival a BÉT-en kereskedjenek.
