Forinterősödéssel indult a hét a bankközi devizapiacon, de az optimizmus nem tartott ki sokáig. A dollár már a kereskedés elejétől kezdve lefelé tartott ugyan, de az euróárfolyam délelőtt inkább a 275,50–275,80 forintos sávba ragadt be, és csak egy hirtelen jött gyengülés nyomta 274 forint közelébe. A forgalom azonban alacsony volt, így vélhetően ennek is tulajdonítható, hogy az amerikai piacok nyitása után megfordult a trend. Az új, forint ellen szóló megbízások az uniós fizetőeszközt ismét 275 forint fölé nyomták, míg a dollárt a 215 és fél forintos mélypontot követően délután már ismét 217 forint közelében váltották. A befektetőket nem motiválták a ma megjelenő inflációs számok, ugyanakkor a hét második felében több figyelemre érdemes nemzetközi makroadat is napvilágot lát. A szerdán megjelenő amerikai fogyasztói árindex a Fed számára adhat támpontot, hogy a legutóbbi üléséhez hasonlóan továbbra se emeljen a jegybanki kamaton, míg csütörtökön várhatóan a svájci jegybank emeli 25 bázisponttal az alapkamatot.
A másodlagos állampapírpiacon a rövid oldal stagnálása mellett a hosszabb futamidőknél minimális mértékben mérséklődtek a referenciahozamok. A külföldi befektetők egyébként egyelőre nem találtak vissza a piacra, augusztus végén egy állampapír-lejárat után 2582 milliárd forintig zuhant a kezükben lévő állampapír-állomány, igaz, ezt a legfrissebb, múlt csütörtöki adatok szerint már sikerült 40 milliárd forinttal feljebb dolgozni. Jelentősebb emelkedést a csütörtöki kötvényaukció hozhat, hiszen a 2009/F-ből 75 milliárd, a 2020/A-ból pedig 20 milliárd forint a meghirdetett mennyiség. A bankközi forintpiacon az overnight és a tomnext kamat 6,25/30 százalékon maradt.
