BUX 139987.90 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágult a dollár

2006. szeptember 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hektikus ármozgásokkal zárult ugyan a hét a bankközi devizapiacon, de a szakértők szerint rövid távon nem valószínű, hogy az euró elhagyja a 274,50–278,50 forintos sávot. A péntek mindenesetre ezt igazolta, sem az államháztartás csütörtökön késő délután közzétett augusztusi hiánya, sem a pénteken reggel közölt második negyedévi GDP-adat nem hatott a forint árfolyamára. Az uniós fizetőeszköz lényegében 274 és fél, valamint 275 és fél forint között ingadozott, délutánra beállva középtájra, ami a csütörtöki árszintnek felelt meg. A dollár esetében is hasonló volt a trend: az amerikai deviza 216 és 217 forint között mozgott, de az amerikai piacok nyitása után egyértelműen erősödött a forinttal szemben, és késő délután már 217,21–217,30 forinton születtek az üzletek. Ez utóbbi már több mint egyforintos drágulást jelent a korábbi naphoz képest. Hosszabb távon egyébként nem igazán kedvezőek a kilátások a forint számára, a piac szinte biztosra veszi, hogy a Moody’s hamarosan leminősíti a magyar adósságot, ami rosszat tehet a forintnak.
A másodlagos állampapírpiacon mérsékelt forgalom mellett stagnáltak vagy csak kismértékben, 1–3 bázisponttal változtak a referenciahozamok. A legmagasabb hozammal, 8,32 százalékkal jelenleg a 3 éves lejárat forog, míg a legkevesebbet a 15 éves államkötvény 7,46 százaléka adja. Ezek a terminek szerepelnek egyébként az Államadósság Kezelő Központ csütörtöki aukcióján, ahol 75 milliárd forintot hirdettek meg a 2009/F és 20 milliárdot a 2020/A állampapírból.
A bankközi forintpiacon az overnight és a tomnext kamat 6,25/30 százalékon maradt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet