BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb szibériai olajmezőhöz jutott a Mol

2006. szeptember 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol többlépcsős ügylet keretében az év végéig várhatóan újabb olajmezővel gazdagíthatja eddig egyetlen elemű oroszországi portfólióját. A Szevero-zapadnaja Neftyanaja Gruppa (SZNG –North-West Oil Group) vezérigazgatója, Julija Szozina az MTI-nek elmondta, hogy a Mol a múlt héten már megvásárolta a nyugat-szibériai Szurgutszkij–7 mező koncessziójával rendelkező SZNG–Mol Kft. felét, az év végéig pedig várhatóan megegyezésre jutnak a további rész megvásárlásáról is. Ezzel a Mol teljes mértékben kivásárolná orosz partnerét a közös vállalatból, kizárólagos tulajdonosává válva a mezőnek, amelynek koncessziójáért tavaly az SZNG 300 millió rubelt, azaz mintegy 11 millió dollárt fizetett. A mezőn a kutatófúrások jövőre indulhatnak be, a reménybeli készleteket 1,9, a feltételezett tartalékot 21,4 millió tonnára értékelik. A tranzakció ára nem derült ki, de szakértők szerint a mező nagyjából a dupláját érheti a tavaly a koncesszióért fizetett összegnek. A Molnak egyelőre egyetlen termelőcége van Oroszországban: a Rusznyefttyel közös ZMB (Zapadno-Malobalik). Mohorovic Denis, a Mol szóvivője a Bloombergnek azt mondta, hogy az ügyletről a Mol akkor ad tájékoztatást, ha végleges megállapodásra jutnak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet