A múlt héten a cégbíróság bejegyezte a Novotrade 2,4 milliárd forintos tőkeemelését, így a társaság legnagyobb tulajdonosa az új papírok döntő részét lejegyző, a közel 3,4 milliárd forintos alaptőke 70,57 százalékával rendelkező Genesis Capital Management lett. A pénz tehát már megvan ahhoz, hogy a tőzsdei cég mintegy 40 millió euróból felépítse Magyarországon – főként exportra termelő – napelemgyárát. Egy korábbi bejelentés szerint egyébként hamarosan portfóliótisztításba kezd a Novotrade, mivel az új tevékenységbe már egy „tiszta” céggel szeretnék belevágni. A társaság többségi tulajdonosa és a menedzsment között létrejött feltételes – közgyűlés által jóváhagyandó – megállapodás szerint a vezetőség vásárolhatja ki a jelenlegi vagyonelemeket a hozzájuk tartozó kötelezettségek átvállalásával egyidejűleg. A napelemprojekt bejelentése óta egyébként jelentősen megélénkült az addig igen illikvid papírok forgalma, a kurzus egy hónap alatt csaknem megháromszorozódott, 400 forintról 1200 forint fölé drágult.
