Pénteki közgyűlésükön az Energopetrol részvényesei jóváhagyták, hogy a társaság többségi tulajdonát jelentő 67 százalékos részvénycsomagot a Mol–INA konzorcium megvásárolhassa – tudósított az MTI-Eco a társaság közleményére hivatkozva. A konzorcium 10,2 millió bosnyák márkát (6,7 millió dollárt) fizet a részvényekért. Tőkeemelés is lesz 60,195 millió márka értékben, ezt adósságszolgálatra fordítják. A konzorcium vállalta továbbá, hogy 150 millió márkát beruházásokra költ a következő három évben, 4,5 millió márkát pedig a cég 1059 alkalmazottja foglalkoztatásának biztosítására különítenek el. Az Energopetrol megmaradó részéből 22 százalék állami tulajdonban, 11 százalék pedig kisbefektetők kezében marad.
Az Energopetrol 66 töltőállomással rendelkezik, olajtermináljai és egy szállodája viszont nem kerül a konzorciumhoz.
