BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint visszanyomták az OTP-t

2006. augusztus 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Huszonhárommilliárd forint feletti forgalom, de a fő részvények piacán árfolyamesés jellemezte a hónap utolsó tőzsdenapját. Az index közel kétszáz ponttal lett alacsonyabb a nap végére, ami majdnem egyszázalékos csökkenést jelent. A nap sztárja a Graphisoft volt, amely az Erste felminősítésének hatására több mint 10 százalékkal, 1390 forintig emelkedett. A blue chipek között, a Magyar Telekom kivételével, általános volt az áresés. A távközlési cég részvényeinek piacán optimizmus lett úrrá, miután a vezérigazgatóra hivatkozva olyan hírek jelentek meg, hogy állítólag osztalékot emelne a társaság. Az árfolyam több mint másfél százalékkal ment feljebb, a forgalom pedig meghaladta a 3,3 milliárd forintot.
A legnagyobb értékben tegnap az OTP részvénye cserélt gazdát. A nap elején még úgy tűnt, hogy a vevők a hetek óta tartó ingadozást követően végül sikeresen hajtják a fordulópontnak tekintett 6400 forintos szint fölé az árfolyamot, a lelkesedés azonban rövid életűnek bizonyult. A papír piacára már délelőtt olyan mennyiségben ömlöttek az eladó tételek, hogy tízmilliárdos forgalom mellett hamarosan az előző napi szint alá került az árfolyam és végül több mint 2 százalékkal alacsonyabban, 6250 forinton fejezte be a napot. Visszaesett a Mol is, 21 900 forintos záróára 1,8 százalékos csökkenést jelent. A gyógyszerrészvények viszont valamivel jobban szerepeltek, a Richter legalább megmaradt előző napi, 46 100 forintos szintjén, az Egis pedig kevesebb mint egy százalékkal esett csupán.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet