Az Amerikából érkező jó hangulat hatására a Budapesti Értéktőzsde parkettjére is megérkeztek a vevők, ennek hatására az index mintegy másfél százalékos, közel 340 pontos emelkedéssel fejezte be a napot. Az emelkedés majd fele ugyanakkor a kereskedés utolsó tíz percére jutott. Az azonnali részvényforgalom meghaladta a 17 milliárd forintot.
A legnagyobb értékben a Mol részvényei cseréltek gazdát. Az olajtársaság papírjainak árfolyama valamivel több mint két százalékkal, 22 300 forintra emelkedett. Az OTP már kisebb lendülettel vágott neki a napnak, a bankpapír csupán 1,75 százalékos emelkedést tudott felmutatni, ami a 6380 forintos záró szint beállításához volt elég. A gyógyszerpapíroknak viszont már az utolsó percek sem segítettek, az Egis árfolyama például 1,4 százalékkal csökkent, miközben a Richteré csupán minimálisan emelkedett és 46 100 forinton fejezte be a napot.
A blue chipek között a legélénkebb kereskedése talán a Magyar Telekomnak volt, a távközlési társaság részvényeinek árfolyama 868 forintra, közel 3 százalékkal erősödött több mint másfél milliárdos forgalom mellett. A BorsodChem részvényeinek forgalma viszont nagyon lecsökkent, miközben az árfolyam nap mint nap emelkedik egy kicsivel.
A kisebb kapitalizációjú társaságok részvényeinek piacán viszont – úgy tűnik – elkezdődött a záróár-beállítás már a következő tőzsdenapra gondolva, amikor az árfolyamnyereség-adó alapjául szolgáló árak meghatározódnak. A Konzum, a Novotrade, a Pannon-Váltó, a Gardénia is 10 és 20 közötti százalékkal emelkedett, de még az Állami Nyomda is több mint 5 százalékkal erősödött.
