Az elmúlt napokban látványosan drágultak olyan korábban elfeledett papírok, mint a Gardénia, a Konzum vagy éppen a Novotrade. Persze kérdéses, hogy ebből mekkora rész tudható be a tőzsdei árfolyamnyereség-adó augusztus 31-i határidejének, pontosabban annak, hogy a bekerülési ár mellett a mai záróár is figyelembe vehető az adó kiszámításakor.
Sztorit a részvények közül egyedül a Novotrade tud felmutatni, talán ennek is köszönhető, hogy itt a drágulás egy hónappal ezelőtt kezdődött, amikor is bejelentették, hogy a cég új nagybefektetője, a Genesis Capital Management Ltd. 2,4 milliárd forinttal megemelte az alaptőkét, hogy a korábbi tevékenységektől való megtisztítás után több tíz milliárdos befektetéssel napkollektorgyártó birodalmat építsen ki Magyarországon. Az addig elfeledett részvényre felfigyeltek a spekulánsok, és a július végén még 400 forint – fél évvel ezelőtt pedig inkább még 100–200 forint – körül ingadozó papír tegnap már 1034 forinton zárt, amiből csupán az elmúlt egy hét 70 százalékot hozott. A forgalom az elmúlt egy hónapban szintén jelentősen megélénkült, az alaptőke mintegy tíz százaléka cserélt gazdát ennyi idő alatt. Pénteken mindenesetre kiderül, mennyi köszönhető az adóváltozásnak és kitart-e esetleg tovább is a befektetői optimizmus.
