Akár komoly ingatlanos szekció is kialakulhat a BÉT-en, legalábbis a hírek szerint a BIF és a Graphisoft Park SE után újabb cégek jelenhetnek meg a budapesti parketten. Szalay-Berzeviczy Attila tőzsdeelnök éppen az utóbbi társaság hétfői bevezetése alkalmából tartott sajtórendezvényen mondta el, a BÉT dolgozik azon, hogy a Trigránit részvényeivel valamelyik európai pénzügyi központ mellett nálunk is kereskedjenek. Tegnap pedig a Bloomberg hírügynökség számolt be arról, hogy a Párizsban és Prágában már tőzsdén lévő Orco Property Group SA ingatlanfejlesztő cég vezetője, Ales Vobruba egy interjúban úgy nyilatkozott, hogy akár a varsói, akár a budapesti piacra való belistázás sem elképzelhetetlen. (A BÉT lehetőséget nyújt arra, hogy könnyített bevezetés keretében külföldi, más tőzsdéken már jegyzett papírok is megjelenjenek Budapesten, de erre eddig még nem akadt példa.)
A régióban és hazánkban is igen aktív Orco Group számára egyébként nem ismeretlen a Budapesti Értéktőzsde, pontosabban annak Vörösmarty téri épülete. A társaság tavaly év végén vásárolta meg – több ingatlannal egyetemben – az épületet, ahol a tervek szerint luxusáruházat, a felső emeleteken luxuslakásokat alakítanak ki. Némi problémát ugyan jelent, hogy 1990-ben a BÉT a magyar államtól örökös használati jogot kapott az itt található tőzsdeteremre. Megfigyelők szerint egy esetleges Orco-bevezetés jelentősen növelhetné az ügy kompromisszumos megoldásának esélyét, miközben a BÉT már keresi az új székhelyének megfelelő irodahelyiségeket.
