Gyenge nyitás után szerény emelkedéssel zárta a csütörtököt a Budapesti Értéktőzsde. A nap során a 21 913 pontos minimumszintet megjáró mutató a végén 22 273 ponton kötött ki, ami 0,7 százalékos javulást jelent szerdához képest, amikor is csekély mínusszal zárt a mutató.
A 21,2 milliárd forintos összforgalomban a vezető blue chipek közül egyedül az OTP gyengült. A bankpapírok a nap végén 6320 forintos árfolyamon cseréltek gazdát, ami 0,7 százalékos gyengülésnek felel meg. Ezzel szemben a Mol több mint fél százalékkal tudott drágulni, így 22 400 forinton fejezte be a napot, a Magyar Telekom pedig több mint 2 százalékos erősödés után 838 forinton végzett.
A Richter is hasonló mértékben javított, ami részben annak volt köszönhető, hogy a társaság jó hírt kapott a Plan-B nevű készítmény tengerentúli forgalmazásával kapcsolatban. A szektortárs is kitett magáért, az Egis 32 045 forintos záró árfolyama szűk 3 százalékos drágulást jelent.
Bár a Démász-papírok a szerdán életbe lépett háromnapos felfüggesztés miatt nem vettek részt a kereskedelemben, az áramcégek folytatták a száguldást. Az Elmű részvényeinek árfolyama közel 8 százalékkal, 28 950 forintra drágult, az Émász-papírok pedig 2,5 százalékkal, 16 850 forintig erősödtek. Az FHB is remekelt, a jelzálogbank árfolyama azután került felszálló ágba, hogy a Moody’s hitelminősítő bejelentette, a hosszú távú betéti besorolásának felértékelése szándékával figyelőlistára helyezte a bankot.
