A vezető amerikai tőzsdeindexek a nyitás után közvetlenül erősödésnek indultak, ám egy makroadat megfordította az irányt. A júniusi, 1,6 százalékos csökkenés után ugyanis a múlt hónapban 4,1 százalékkal esett vissza az USA-ban a használt lakások forgalma, miközben az elemzők 1,2 százalékos süllyedésre számítottak. A lakóingatlan-piac gyengülését jelzi az is, hogy az eladásra váró otthonok száma 1993 áprilisa óta nem látott magas szintre szökött fel. A rossz adatok nyomán az eladói oldalon sorakoztak fel a befektetők. A lakásépítéssel foglalkozó cégek teljesítményét tükröző index például 1,4 százalékkal süllyedt az adat nyomán. Azért drágulásra is akadt példa, a Gateway produkált óriási erősödést: a számítástechnikai szektorban érdekelt cég bejelentette, hogy sikerült megállapodnia az egyik divízió 450 millió dollárért történő eladásáról. Drágulást tudott felmutatni a kereskedés elején a National Semiconductor és a Ford is.
Európában a cégszektorból érkező felemás hírek rángatták az indexeket. A világ vezető bányavállalata, a BHP Billiton tegnap mutatta be számait. A gyorsjelentéssel a befektetők annak ellenére elégedetlenek voltak, hogy a cég 3 milliárd dollár értékű részvény-visszavásárlási programot jelentett be, a társaság részvényeinek árfolyama közel 2 százalékos mínuszba került. A BHP Billiton hanyatlása a szektortársat is lejtőre tette, az AngloAmerican-papírok jegyzése 1 százalékkal került lejjebb. A londoni mutatót mélybe taszító kedvezőtlen bányaipari híreket egyebek mellett a Nestlé kompenzálta. Az élelmiszer-ipari óriás ugyanis vártnál jobb féléves eredményről adott számot. A 11 százalékkal növekvő profit hallatán a befektetők venni kezdték a papírt, amely 2,5 százalékos pluszban zárt. A Nestlé remeklése feljebb húzta az ágazat többi szereplőjét, a Unilevert és a CadburySchweppes-et is.
A dollár/euró keresztárfolyam hullámvasúton ült: a kurzus 1,2820-ról indult, majd felszökött 1,2850-es szintre, hogy aztán 1,28 környékére sodródjon.
