Hullámzó teljesítményt nyújtott a BUX tegnap. Az irányadó mutató gyengüléssel nyitott, majd többször megindult felfelé, de ezek a próbálkozások rendre erőtlennek bizonyultak. Kivétel volt az utolsó hegymenet: a Mol piacán megjelenő vásárlóknak és a gyógyszerpapíroknak köszönhetően végül minimális pluszba lendült a mutató. A 21 737 pontos záróérték mindössze 0,05 százalékos erősödést, gyakorlatilag stagnálást jelent.
A jelentősebb papírok közül a 17,8 milliárd forintos összforgalomból több mint 3,5 milliárddal részesedő Mol és a gyógyszerszektor képviselői drágultak. A nap döntő részét mínuszban töltő olajpapír piacán a hajrában megjelentek a vásárlók, így a kurzus 0,5 százalékkal került feljebb. A Richter 1,2 százalékos drágulással, 45 055 forinton végzett, szektortársa, az Egis pedig 0,7, százalékkal, 5 forinttal 30 ezer forint fölé ment. Az OTP és a Magyar Telekom nem tudott lépést tartani velük: a vezető magyarországi bank részvényeinek árfolyama közel hatmilliárd forintos forgalomban 0,5 százalékkal süllyedt, így 6195 forinton várja a mai nyitást. A Magyar Telekom közben jóval nagyobb süllyedést adott elő, a 831 forintos végeredmény ugyanis 1,7 százalékos mínuszt jelent az előző kereskedési naphoz képest. A kisebb forgalmú papírok közül az FHB-t érdemes kiemelni, a jelzálogbank kurzusa közel félmilliárd forintos forgalom közepette 0,7 százalékkal erősödött. A Fotexnek viszont rossz napja volt, az utolsó papírok 560 forintos árfolyamon cseréltek gazdát, 0,9 százalékkal alacsonyabb szinten, mint pénteken.
