BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árbevételét és költségeit is megduplázta az econet

2006. augusztus 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az econet nettó árbevétele az első félévben az egy évvel korábbihoz képest közel kétszeresére – 82 százalékkal – nőtt, ami elsősorban a megugró ADSL-eladásoknak volt köszönhető. A bevételnél azonban nagyobb mértékben nőttek a költségek, ezért a társaság üzemi szinten 197 millió forintos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, szemben a 2005-ös év első félévét jellemző 70 millió forintos mínusszal. Az üzemi veszteséget az egyéb bevételek és a jelentős – több mint 180 millió forintos – pénzügyi eredmény kompenzálta, így a társaság 9,7 millió forintos adózás előtti eredményt ért el.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet