BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól megy a tőzsdének

2006. augusztus 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kis híján 1,45 milliárd forintos mérleg szerinti hathavi eredményével még a tavalyi kiválót is meghaladó éve lehet az idei a Budapesti Értéktőzsdének. A féléves profit több mint 10 százalékkal haladja meg a tavalyi év hasonló időszakának eredményét, ezen belül pedig a konkrét tőzsdei tevékenység 838 milliós nyeresége 30 százalékos javulást jelent.
Az első féléves profithoz a szűken vett tőzsdei tevékenység mellett hozzájárult még az 533 milliós Keler-osztalék és a tőzsde likvid eszközeinek kamatbevétele is. A BÉT a tavalyi év után részvényenként 436 forintos, összesen 2,36 milliárd forint osztalékot fizetett és még ezután is közel egymilliárd forint forgóeszközzel rendelkezett június 30-án. A mostani féléves teljesítménnyel a BÉT mind az idei tervének időarányos részét, mind a tavalyi év hasonló időszakát jóval túlteljesítette, és ha a második félév is hasonlóan jó lesz, a BÉT részvénytulajdonosai bízvást számíthatnak még a tavalyinál is jobb eredményre és talán több osztalékra is. Ezt támasztja alá, hogy a forgalom egyelőre folyamatosan nő, a tavalyi első félévi 17,3 milliárd forintos napi részvényforgalommal szemben az idei első félév közel 60 százalékos növekedést, 27,4 milliárd forintos napi átlagos részvényforgalmat hozott. Igaz történetében először a tőzsdének az idei év után adót kell fizetni, 1,33 százalékot a szolidarítási adó időarányos részét.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet