Eredeti tulajdonosához kerülhet vissza a szlovákiai olajvezetéket üzemeltető Transpetrol 49 százaléka, miután a szlovák állam megegyezett a Jukosz olajvállalat maradékával a részesedés visszavásárlásáról – jelentette a Bloomberg. A szlovák állam által stratégiai jelentőségűnek minősített üzletrész iránt több érdeklődő is volt, többek a között a Gazprom és a Slovnafton keresztül a magyar Mol-csoport is. Végül a másik 51 százalékot birtokló szlovák állam veheti meg a felkínált csomagot, 100–125 millió dollár körüli összegért.
