BUX 139858.34 0,17 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemaradt a Mol a Transpetrolról

2006. augusztus 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eredeti tulajdonosához kerülhet vissza a szlovákiai olajvezetéket üzemeltető Transpetrol 49 százaléka, miután a szlovák állam megegyezett a Jukosz olajvállalat maradékával a részesedés visszavásárlásáról – jelentette a Bloomberg. A szlovák állam által stratégiai jelentőségűnek minősített üzletrész iránt több érdeklődő is volt, többek a között a Gazprom és a Slovnafton keresztül a magyar Mol-csoport is. Végül a másik 51 százalékot birtokló szlovák állam veheti meg a felkínált csomagot, 100–125 millió dollár körüli összegért.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet