BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nőhet a Mol profitja

2006. augusztus 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi kiváló második negyedévhez képest is javulást várnak az elemzők a gyorsjelentését a megszokottnál korábban, szerdán közzétenni készülő Mol Rt.-től. A nyolc elemzésből (az árbevételt leszámítva) készített konszenzusból az derül ki, hogy a második negyedévben 64 milliárd forint feletti nettó és majd’ 89 milliárd forintos üzemi eredményt várnak az olajcégtől. Az első negyedévhez képest kifejezetten pozitív várakozásokat az elemzők arra alapozzák, hogy ebben a negyedévben a kutatás-termelés mellett a feldolgozás-kereskedelem is magára talált.
Az üzletág a viszonylag gyenge negyedév után kifejezetten kedvező külső körülményeket élvezhetett, az eredménytermelő képességet meghatározó Brent–Ural olajok árának különbsége jelentősen nőtt és közben a finomítói marzs is számottevően kiszélesedett. A kutatás-termelés eközben a tartósan magas olajárnak és a gyenge forintnak köszönhetően megőrizhette kiváló profitját, amin egyedül a gázkitermelés szezonális csökkenése ronthatott valamelyest. Mindehhez jöhet még a gázüzletág eladásából következően soha nem látott alacsony szintre csökkenő hitelállomány, aminek köszönhetően a pénzügyi eredmény is nagyon jó lehet. Így a befektetők várhatóan egy meglehetősen jó negyedéves jelentést olvashatnak szerdán reggel.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet