BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már csak két Keler-tulajdonos van

2006. augusztus 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Befejeződött a BÁT Budapesti Árutőzsde Rt. végelszámolása. A korábban a BÁT tulajdonában lévő 180 darab, egyenként ötmillió forint névértékű Keler-részvény átkerült a BÉT Zrt. tulajdonába (a BÁT kisebbségi részvényesei pénzben kapták meg részvényük ellenértékét). Így a BÉT immár az elszámolóház 46,67 százalékának tulajdonosa, míg a Magyar Nemzeti Bank – amely már egyre kevésbé igyekszik megszabadulni a jegybanki profilba nem igazán illő befektetéstől – 53,33 százalékkal rendelkezik. A Keler saját tőkéje jelenleg mintegy 14 milliárd forint.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet