BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb lépéssel közelebb az Energopetrolhoz

2006. augusztus 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol-INA konzorcium a 2004 vége óta húzódó tárgyalásokat követően csütörtökön aláírta az Energopetrol-szerződést a bosnyák kormánnyal – jelentette a Bloomberg az INA bejelentésére hivatkozva. A 66 benzinkutat birtokló társaság 67 százalékának megvásárlásához vezető, meglehetősen rögös út ezzel még mindig nem ért teljesen véget, a tranzakció megvalósulásához ugyanis még szükséges az Energopetrol részvénytársaság közgyűlésének jóváhagyó határozata is.
A jóváhagyó határozat ugyanakkor legalábbis reménytelinek nevezhető. A maradék részvények közül 22 százalékot az állam, további 11 százalékot pedig kisbefektetők birtokolnak. A társaság gyakorlatilag csődben van, olyannyira, hogy a székházat nemrégiben banki zár alá vették. A konzorcium 10,2 millió boszniai márkát (6,7 millió dollár) fizet a 67 százaléknyi tulajdonrészért, továbbá 60,2 millió boszniai márkát adósságszolgálatra, valamint 150 milliót beruházásokra költ a következő három évben.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet