A budapesti börze részvényindexe jellemzően a zöld tartományban ingadozott a nap folyamán, ám a hajrát nem bírta. A Fed-kamatemelést valószínűsítő amerikai makroadatok nyomán kora délután kezdődött lejtmenet eredményeként mínuszban végzett a BUX. A záráskor feljegyzett 22 521 pontos érték 0,3 százalékos visszaesést jelent hétfőhöz képest. A közel 25 milliárd forintos összforgalomban a vezető papírok közül egyedül a Magyar Telekom tudott drágulni. A távközlési részvény közel 1 százalékos erősödése 5 forinttal kilencszáz forint fölé vitte az árfolyamot. A hétfői nap bajnoka, az OTP tegnap a déli irányt választotta: a bankpapír az irányadó mutatóval egyező mértékű süllyedés után 6330 forinton kötött ki. Nem ment jól az olajpapírnak sem: a Mol-kurzus 23 600 forintos zárószintje 0,2 százalékos értékvesztést jelentett. A gyógyszerpapírok közül a Richter bő 1 százalékos mínusszal, 44 500 forinton zárt, miközben szektortársa minimális pluszt produkált. Az Egis-papírokért a végén 30 350 forintot adtak, 25 forinttal többet, mint a hétfői zárásban. Csúnyát bukott az utóbbi kereskedési napokon igencsak jó formát mutató Fotex, a kereken 600 forintos tegnapi végeredmény majd 5 százalékos gyengülésnek felel meg. Kimondottan jó napot zártak az áramcégek: bár az Elmű mindössze 5 forintos többletet ért el, a Démász 1,8, az Émász 1,5 százalékos drágulása elismerésreméltó teljesítmény. Az alsóházban szereplő részvények közül egyebek mellett gyengült a Synergon és a Danubius, miközben a Freesoft erősödést ért el.
