A BÉT-et elkerülte az uborkaszezon, 1024 milliárdos azonnali (duplikált) részvényforgalmával júliusban az idei év negyedik legjobb hónapján van túl a parkett (pedig ebben benne van a májusi gigantikus Mol-kötés miatti óriási forgalom is). Ez a tavalyi év hasonló időszakához képest majd ötven százalékkal jobb teljesítmény. Az áraknak ebben a hónapban nem volt meghatározható trendje, a hónap elején a BUX hamar felkúszott a 22 610 pontos maximumértékig, amit esés követett
20 800 pontig, azóta pedig megint egyre feljebb került a havi maximum közelébe.
Mivel júliusban nem születtek a májusihoz hasonló óriáskötések, a brókercégek rangsora is nagyjából a megszokottak szerint alakult. Az első helyen az Erste végzett most is, 190 milliárdos azonnali forgalmával stabilan vezet. A második helyre a júniusban is második K&H Equities Rt. került, 168 milliárddal. A harmadik helyet a Concorde-tól átvette a HVB 134,5 milliárddal, míg az előbbi most csupán 109 milliárd forintnyi részvényt forgalmazott. A Cashline és az ING már ettől jóval lemaradva 75 és 68 milliárd forinttal versenyzett az ötödik és a hatodik helyért.
A határidős piacon BUX kontraktusokból 137 ezernél is többet kötöttek, ami minimális elmaradás az előző hónaphoz képest, a részvényhatáridők viszont már gyengébben szerepeltek. A 115 ezer megkötött kontraktus jóval kevesebb mint az előző havi 157 ezer. A brókercégek közül a Budacash tartotta első helyét a BUX-piacon, második lett az Equitas. A részvényhatáridőkben viszont most a Cashline bizonyult jobbnak, a Buda-cash csak második lett. Devizában stabilan a Budacash vezet, a második helyet a Hamilton szerezte meg.
