BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszállt az OTP-kurzus

2006. július 31. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az enyhülő amerikai kamatemelési várakozásoknak köszönhetően remekül kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója. A BUX már nyitásban felfelé menetelt, délelőtt 10 óra után áttörte a 22 500 pontot, majd végig e szint felett tartózkodott. A nap során 22 635 pontnál is járt, végül 22 594 ponton végzett, ami 2 százalékos erősödés péntekhez képest. A mutató elsősorban az OTP-nek köszönheti a jó szereplést, a bankpapír ugyanis közel 11 milliárd forintos forgalomban 4,5 százalékkal, 6351 forintra drágult. A másik fontos bankpapír, az FHB is kiváló teljesítményt nyújtott. A jelzálogbank ugyancsak 4,5 százalékos plusszal fejezte be a tegnapi kereskedést, vagyis az utolsó papírok 1360 forintos árfolyamon cseréltek gazdát. Bár az OTP-től elmaradó mértékben, de feljebb került a többi blue chip árfolyama is. A Magyar Telekom 1,9 százalékos pluszt ért el, így 897 forintról kezd holnap. A Mol 1,1 százalékos drágulás után 23 650 forinton végzett, a Richter 45 100 forintos zárószintje pedig 0,2 százalékos többletnek felel meg. A kisebbik gyógyszercég jobban muzsikált, az Egis-kurzus 1,6 százalékos erősödéssel 30 ezer forintos szint felett kötött ki. A Fotex emelkedőn maradt, a pénteki 4 százalékos erősödéssel elért 619 forintos kurzushoz újabb 11 forintot tett hozzá. A Synergon vagy például az Exbus viszont – előbbi 1,2, utóbbi több mint 5 százalékos – veszteséget volt kénytelen elkönyvelni.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet