Eséssel indult, de a nap végére mégis markáns emelkedéssel zárt a kereskedés Budapesti Értéktőzsdén. A BUX több mint 324 ponttal, azaz másfél százalékkal emelkedett, a forgalom pedig – jó átlagos teljesítménnyel – megközelítette a 24,7 milliárd forintot. A kereskedés motorja a Mol volt 11 milliárdos forgalmával. Az olajtársaság részvénye az elmúlt napok emelkedését folytatva 3 százalékkal javított az árfolyamán, és a nap végére elérte a 23 500 forintos árszintet. Az emelkedés nem meglepő, hiszen most tette közzé kiváló eredményét a világ legnagyobb olajcége, az ExxonMobil, jóval túlszárnyalva az elemzői várakozásokat. A hazai piaci várakozásokat ez nyilvánvalóan pozitívan befolyásolta, hiszen a Mol gyorsjelentése is hamarosan megjelenik, vélhetően hasonlóan kiváló számokkal.
Az OTP viszont úgy tűnik, stabilan kiesett a befektetők kegyeiből, a bankrészvény 6170 forintos záró árfolyama kevesebb mint félszázalékos emelkedést jelent. A gyógyszerszektorban a Richter kiemelkedő gyorsjelentése volt a meghatározó esemény tegnap. Ez azonban inkább csak a forgalmat növelte, az árfolyam vélhetően a korábban is felfokozott várakozásoknak tulajdoníthatóan nem változott. Az Egis esetében – mivel gyorsjelentés még nincs – egyelőre a várakozások hajtják fel továbbra is árfolyamot, tegnap már 29 ezer forint fölé. Javult a MTelekom megítélése, a távközlési társaság részvénye 880 forinton fejezte be a kereskedést, ez 2,33 százalékos áremelkedést jelent. Hasonló mértékű növekedést könyvelhettek el a Fotex és a Graphisoft tulajdonosai is, 595 és 1805 forintos záróárfolyammal.
