BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molra figyeltek a befektetők

2006. július 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel 27 milliárd forintos forgalom mellett jelentősen ingadozott, de végig a pozitív tartományban tartózkodott a Budapesti Értéktőzsde indexe kedden, és végül 272 pontos, 1,3 százalékos növekedéssel fejezte be a kereskedést. Az üzletek főszereplője az utóbbi időben kissé szokatlan módon nem az OTP, hanem a Mol volt, az olajtársaság részvényeire több mint 12 milliárd forint értékben kötöttek üzletet. Az árfolyam több mint 3 százalékkal, 22 245 forintra emelkedett a nap végére. Az OTP ehhez képest most jóval szerényebb, 7,6 milliárdos értékben cserélt gazdát és az árfolyam-alakulása sem szolgálhatott annyi örömmel a részvénytulajdonosok számára, 6169 forintos záróára ugyanis enyhe csökkenést jelent.
A gyógyszerszektorra viszont szintén optimistán tekintettek a vevők, a gyorsjelentés előtt álló Richter 1,7 százalékkal az előző értéke felett, 44 650 forinton fejezte be a napot. Az Egis esetében még markánsabb volt a drágulás, több mint 2 százalékkal, 28 495 forintra nőtt az ár. Vélhetően a forinterősödés és a hozamcsökkenés hatására határozott emelkedés következett be az osztalékpapírok piacán, leszámítva a Magyar Telekomot, amely majd’ egy százalékkal lett alacsonyabb. A Démász viszont kettő százalékkal, 15 200 forintra, az Émász pedig több mint 3 százalékkal, 12 600 forintra emelkedett. Több mint 6 százalékkal szárnyalt a Danubius, elérve az 5840 forintos árfolyamszintet, és csaknem két százalékkal magasabbra, 901 forintra került a Rába is a nap végére.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet