BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Októberben indulhat a küzdelem a NIS-ért

2006. július 23. vasárnap, 19:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szerb kormány csütörtökön nyilvánosságra hozta az állami olajvállalat privatizációs stratégiáját – jelentette a Tanjug hírügynökség. A balkáni állami eddigi legnagyobb privatizációjának tendere várhatóan októberben indul, egy 37,5 százalékos kisebbségi részesedés eladásával – mondta Radomir Naumov bányászati és energiaügyi miniszter. A többi részvényből 37,5 százalék maradna állami tulajdonban, további 25 százalék kerülne a munkavállalókhoz és a kormány privatizációs ügynökségéhez.
A következő fázisra csak három évvel ezt követően kerülne sor, a stratégiai befektető akkor is legfeljebb 49 százalékot szerezhetne. A helyi sajtóból származó hírek szerint a stratégiai befektető szerepére négy potenciális pályázó is akad, a Lukoil, az OMV, a Hellenic Petroleum és a Mol. A miniszter elmondta azt is, hogy a 2004-es év után 30 millió eurós eredményről beszámoló társaság vezetésében a befektetőnek nem lenne döntő szerepe, mert azt egy külön szerződésben vagy a NIS alapszabályában korlátoznák (a NIS jelenleg a legnagyobb állami vállalat Szerbiában, 15 ezer alkalmazottal).

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet