Újraindulhat a NIS-privatizáció, ha a szerb kormány döntést tud hozni róla – állítja a Financial Times tegnapi száma Predrag Bubalo privatizációs miniszterre hivatkozva. A döntés – amely akár már tegnap megszülethetett a kormány berkein belül – egy meglehetősen lassú privatizációs folyamatot vetít előre, amelyet a Merrill Lynch és a Raiffeisen Bank dolgozott ki és amely szerint a szerb olajvállalat első 25 százalékos részét stratégiai befektetőnek adnák el, amely csak évekkel később növelhetné részesedését 49 százalékra. Az üzleti irányítási jogokat ugyanakkor azonnal megkapná a befektető a privatizációs miniszter szerint. A potenciális érdeklődők között tartják számon a Lukoil, a Hellenic Petroleum és az OMV mellett a Molt is. A Financial Times egy Mol-illetékesre hivatkozva azt is közli, hogy a magyar olajvállalat szerint egy gyorsabb, többségi részt eladó vagy nyilvános tőzsdei értékesítés hatékonyabb lehetne.
