BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyalt a Fotex

2006. július 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerény 133 pontos emelkedéssel és 19,5 milliárdos forgalommal fejezte be a szerdai kereskedést a Budapesti Értéktőzsde, a parketten változó hangulat uralkodott. A viszonylag magas kezdés után az eladók szaporodtak meg, majd a nap végére a kellemes amerikai hírek hatására újra az óvatos optimizmus lett a jellemző.
A kisebb forgalom ellenére a 10 milliárdos forgalmú OTP most is megtartotta hetek óta jellemző vezető szerepét a kereskedésben. A papír árfolyama tegnap már kisebb kilengésekkel a 6 ezer forintos árcentrum körül mozgott és pontosan ezen a szinten is fejezte be a kereskedést, forintra megegyezően a keddi óriáskötéssel beállított záró árfolyammal.
A Mol feleekkora forgalommal tegnap majdnem visszanyerte az előző napi veszteségét és így 21 675 forinton fejezte be a kereskedést. A gyógyszerszektor sem tartogatott tegnap nagy izgalmakat, a Richter és az Egis is valamivel több mint fél százalékkal javult, előbbi 40 900, utóbbi 27 ezer forinton zárt. A Magyar Telekom viszont nem vészelte át ilyen jól a napot, közel egy százalékkal, 832 forintra esett vissza az árfolyama.
A nap egyik legnagyobb nyertese volt viszont a Fotex, amely majd’ hat százalékkal került magasabbra, az utolsó üzletet 585 forinton kötötték a társaság papírjaira. Nyertes lett a Graphisoft is, 3 százalékkal drágulva 1700 forinton forgott utoljára. Az FHB viszont nem folytatta az emelkedést, 1330 forintos árfolyama csaknem egyszázalékos csökkenést jelent.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet