BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jöhet a következő hullámvölgy?

2006. július 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnapra igazán borús hangulat köszöntött be a Budapesti Értéktőzsdére, az előző napi megtorpanás már egyértelmű zuhanásba váltott. Az index majd’ 540 ponttal alacsonyabban fejezte be a kereskedést, mint szerdán, 22 milliárdos átlagos forgalom mellett. Az OTP tegnap is az összforgalom több mint felét adta. Árfolyam-alakulása mintegy meghatározója volt az egész piac mozgásának, 6411 forinton, a napi minimumon zárt, ami több mint 4,3 százalékos esést jelent. A Mol sokkal jobban viselte a rossz hangulatot, de az éppen 23 ezer forint alá kerülő záróár itt is másfél százalékos csökkenés.
A gyógyszerrészvények közül tegnap is az Egis tűnt ki, akár extrémnek is nevezhető áralakulásával, ami valószínűleg inkább az alacsonyabb likviditásnak, mint a céggel kapcsolatos fundamentális okoknak köszönhető. A gyógyszertársaság részvénye közel hat százalékkal, 26 800 forintra csökkent, ami a Richter kevesebb mint kétszázalékos eséséhez képest igazán feltűnő. Igaz, ez néhány napja ugyanígy történt, csupán ellenkező előjellel.
A vesztesek közé került a Magyar Telekom is másfél százalékos eséssel és 842 forintos záróárral, miközben a BorsodChem továbbra is be van betonozva a 2800 forint körüli szintre. Érdekes módon az OTP zuhanása nem hatott ki az FHB-ra, a jelzálogbank 1320 forintig emelkedett, ami másfél százalékos javulásnak felel meg, 740 milliós, az átlagot meghaladó forgalom mellett.
Az Egishez hasonlóan kiemelkedő zuhanással reagált a rossz hangulatra a Fotex, az előző napokban még száguldó papír hét százalékkal, 550 forintra süllyedt. Visszájára fordult az emelkedés a Rábánál és a Pannonplastnál is, előbbi öt, utóbbi három százalékkal esett.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet