Tegnap már nem éppen pozitív hangulatban zajlott a tőzsdei kereskedés, az index másfél százalékkal, maj 340 ponttal került alacsonyabbra előző napi értékénél. A 23 milliárd forintos forgalom közepesnek volt mondható. A befektetők figyelmének középpontjában, ahogy azt az elmúlt napokban megszokhattuk, az OTP állt, az összforgalom mintegy felét adta. A részvény ára 1,3 százalékkal csökkent, ami az eléggé vegyesen mozgó blue chipek között még viszonylag mérsékelt változásnak tekinthető.
Sokkal nagyobb mértékben, közel három százalékkal esett vissza a Mol árfolyama, az alig 5,5 milliárd forint értékben gazdát cserélő olajrészvény 23 100 forint volt a záráskor. A gyógyszerszektort ellentétes irányú árfolyammozgások jellemezték: az Egis több mint négy százalékkal emelkedve, 28 450 forinton fejezte be a kereskedést, a Richter pedig 1,7 százalékkal,
43 350 forintra esett vissza. A BorsodChem árfolyama az előző napok emelkedése után nem nagyon változott, a későbbiekben remélhető, de még nem teljesen biztos háromezer forintos vételi ajánlat reményében stabil vevői vannak 2800 forint közelében.
Az egyik nagy nyertes a Fotex lett, az újabban ingatlancégnek minősített társaság részvényeinek ára több mint 11 százalékkal, 587 forintra emelkedett, több mint 1,1 milliárdos forgalom mellett. A Rába és a Pannonplast tulajdonosai sem panaszkodhattak, részvényeik 3,5, illetve 4 százalékkal erősödtek, 874, illetve 3100 forintra.
