BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább javult az OTP

2006. július 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folyamatosan hullámzó, de a pozitív tartományt el nem hagyó index és 23 milliárd forintos forgalom jellemezte a hét utolsó tőzsdenapját. A BUX végül 160 pontos plusszal, a napi maximumtól jóval elmaradó 22 130 ponton fejezte be a kereskedést. Mindez persze relatív, hiszen a mostani 100-200 pontos változások nem is hasonlíthatóak az elmúlt hetek időnként ennek tízszeresét is elérő kilengéseihez. A kereskedés vezető erejét most is, mint már napok óta, az OTP adta, a legnagyobb magyar bank részvénye több mint 3,6 százalékkal erősödött az előző napi hullámvölgy után és végül 6550 forinton fejezte be a napot. A gazdát cserélt részvények értéke meghaladta a 14 milliárd forintot, ez több mint a fele volt a teljes azonnali részvényforgalomnak.
Feleekkora forgalma sem volt a Molnak, amely negatívan változott, bár a 23 300 forintos záróár kevesebb mint egyszázalékos csökkenést jelent. A gyógyszergyártók közül pénteken a Richter szerepelt jobban, 43 500 forintos záró árfolyama közel másfél százalékos emelkedést jelent, míg az Egis 26 500 forintja gyakorlatilag stagnálás. Egyértelmű vesztese volt viszont a napnak a Magyar Telekom, 842 forinton, az előző napinál két százalékkal alacsonyabban vonult le a színről.
Minimális forgalma volt a 2700 forintra emelkedő BorsodChemnek a felfüggesztés előtt, viszont a szokottnál magasabb, 206 millió forint értékben cserélt gazdát egy nagyobb csomag Danubius 5760 forinton, 1,3 százalékos emelkedéssel. A kisebb társaságok közül a Rába vesztett sokat, a zárásra 1,85 százalékos csökkenés után 800 forint alá került.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet