A kereskedés első felében a negatív tartományban ingadozott az irányadó index, kora délutánra viszont megérkeztek a vevők. Ennek eredményeként a 21 340 pontos mélységben is járó mutató végül napi maximumán, 21 967 ponton kötött ki, ami 1,6 százalékos többletet jelent szerdához képest.
A több mint harmincmilliárd forintos forgalom közel kétharmadát adó OTP árfolyama 0,7 százalékkal, 6320 forintra csökkent. Ezzel szemben a másik három vezető részvény drágulni tudott. A Mol piacán tolongtak a vevők, akik 4,4 százalékkal – kereken ezer forinttal – kényszerítették feljebb a kurzust, így az olajpapír 23 500 forinton várja a mai nyitást. Szerényebb volt a másik két blue chip teljesítménye: a Magyar Telekom 2,4 százalékos drágulása 859 forintos záróárat jelent, a Richter közel egyszázalékos többlete pedig
42 900 forintos végeredményre volt elég. Az Egis kurzusa csak 0,3 százalékot drágult.
A szerdai nap egyik legjobbja, a BorsodChem tegnap korrigált, a cég papírjait a kereskedés végén 2691 forinton jegyezték, ez 0,2 százalékos csökkenést takar. A Fotexet is inkább adták, mint vették, árfolyama 342 millió forintos forgalomban 505 forintra,
vagyis több mint egy százalékkal esett. A többiek közül a Zwack és a Synergon csekélyke drágulást könyvelhetett el, míg a Pannonplast ezzel ellentétes irányban mozgott.
