A Zwack Unikum Rt. Kerényi Péter kommunikációs igazgatóval együtt úgy döntött, hogy együttműködésüket megváltozott alapra helyezik – tette közzé a társaság a BÉT honlapján. Az igazgató ezután Zwack Péter mellett külső elnöki tanácsadóként lát el stratégiai kommunikációs feladatokat, miközben maga a kommunikációs igazgatóság meg is szűnik.
A Zwack Unikum szeretné megőrizni a 2005/2006-os üzleti évet lezáró közgyűlésen elhatározott magas (950 forintos, a korábban megszokott 750 forintnál több mint 26 százalékkal magasabb) osztalékszintet a jövőben is – jelentette ki Frank Odzuck vezérigazgató a portfolio.hu-nak adott interjúban.
A vezérigazgató elmondta, hogy a társaság, amely hat éven át stabilan fizette a részvényenként 750 forintos osztalékot, a 950 forinttal olyan szintet igyekezett beállítani, amely hosszabb távon is tartható. Ezt szerinte főleg költségoldalról fenyegetheti veszély, elsősorban azért, mert a megnövekedett energiaárak az üvegárakban számukra azonnal jelentkeznek és a finomszesz világpiaci árának növekedését is nagyon megérzik, különösen ha a forintgyengülés tartós marad. Ha ez így lesz, még az egyébként szükséges – a hétszázalékos jövedékiadó-emelés miatt történő – emelésen felül is növelniük kell áraikat.
