BUX 139858.34 0,17 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódó emelkedés

2006. július 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe kedden is erősödött, ráadásul az előző napinál nagyobb lendülettel. (Hétfőn 0,5 százalékos volt a többlet.) A nap során többször is a piros tartományba süllyedt a mutató, végül a záró szakaszban produkált remek hajrával jött össze a 21 667 pontos végeredmény, ami hétfőhöz képest 0,7 százalékos erősödés, s egyúttal a napi maximumot is jelenti.
A 15,6 milliárd forintos forgalom döntő részét adó OTP–Mol páros közül utóbbi bő 1 százalékkal, 22 600 forintra drágult. Az újabb ukrajnai akvizícióról szóló hírek nem mozgatták meg a befektetők fantáziáját, mivel az OTP árfolyama mindössze 0,2 százalékkal tudott erősödni, így 6474 forinton kötött ki. A Richter az előbbiekhez hasonlóan drágult, 0,5 százalékkal, kereken 42 ezer forintra, míg a negyedik blue chip nem tartott a többiekkel. A Magyar Telekom kurzusa záráskor 829 forinton állt, 0,1 százalékkal alacsonyabban, mint hétfőn. A Richter szektortársa gyakorlatilag stagnált, az Egis-árfolyam mindössze 5 forinttal emelkedett.
A legnagyobb vevői nyomás a Rába piacán alakult ki. A gépipari társaság papírjainak 6,2 százalékos erősödése vélhetően a tegnap bejelentett Suzuki-beruházás kapcsán várható újabb megrendelésekkel hozható összefüggésbe. Jól teljesítettek az áramszolgáltatók, 1,4–2 százalékos többlettel zárták a napot, s felfelé tartott az FHB is, az 1245 forintos záróár ugyanis közel 4 százalékos drágulást tükröz.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet