A fontosabb amerikai indexek jól kezdtek, de a feldolgozóipar vártnál gyengébb teljesítményéről tanúskodó makroadat miatt visszaesett a rajt utáni lendület. Az aktivitás egyébként is hagyott némi kívánnivalót maga után, sok befektető ugyanis a mai nemzeti ünnep miatt meghosszabbította a hétvégét, így nem vett részt a tegnapi „pénzgyűjtésben”. Az emelkedésben az elemzők játszották a főszerepet: a General Motors részvényei a Bank of America felminősítése nyomán drágultak, a Nortel pedig a Jefferiestől kapott jobb osztályzat nyomán kezdett emelkedni. A Warner Music Group papírja is erősödött, miután kiderült, hogy az EMI a korábban jelzettnél nagyobb összeget hajlandó adni a társaságért.
Európában az olaj- és a bányaszektor képviselői értek el számottevő többletet, miután az olaj és az arany ára is emelkedett. Így a Royal Dutch Shell, a BP mellett a Rio Tinto és a BHP Billiton jegyzése is feljebb került.
Az európai színpad egyik főszereplője az EADS volt. Az Airbus repülőgépekről ismert cég árfolyamát a vezetőváltás lejtőre tette, illetve nem használt az árfolyamnak az sem, hogy a brit BAE bejelentette, 2,75 milliárd euróért eladja 20 százalékos EADS-pakettjét.
Tokió pozitív tartományban fejezte be a tegnapi kereskedést, köszönhetően annak, hogy a Bank of Japan (BoJ) Tankan-felmérése jó makrokilátásokról számolt be.
Az euró–dollár keresztárfolyam szűk sávban ingadozott napközben, lapzártánkkor pedig valamivel 1,28 alatt állt.
